image Kaos në Portugali, tifozi hyn në fushë për ti shqelmuar dy lojtarë (VIDEO)

Kaos në Portugali, tifozi hyn në fushë për ti shqelmuar dy lojtarë (VIDEO)

Përplasja e Portos në Primeira Liga me Vitoira u përfshi në kaos kur një tifoz vrapoi në fushë dhe u përpoq të shqelmonte dy lojtarë, shkruan Sinjali Sport.

Incidenti ndodhi në fazën e fundit të ndeshjes të së dielës në Estadio Dom Afonso Henriques.

Tifozi arriti t’i shmangej sigurisë dhe të hynte në fushë, përpara se përfundimisht të përplasej në tokë nga një numër lojtarësh e stafi stërvitor.

Porto po kryesonte 1-0 në minutën e katërt të gjashtë minutave shtesë në fund të lojës, kur tifozi shkoi në fushë.

Ai fillimisht u përball me Rochinha-n, duke mbajtur krahët drejt kapitenit të Vitoria dhe dukej se kishte drejtuar një goditje të butë në drejtim të tij.

Më pas, tifozi shkoi te shoku i tij i skuadrës Geny dhe u përpoq të godiste me shkelm anësorin e Mozambikut.

Në atë moment, disa lojtarë dhe staf stërvitor, duke përfshirë edhe shefin e Vitorias, Pepa, vrapuan për t’u përballur me tifozin, me sigurimin që e ndaloi dhe e largoi nga fusha.

Loja rifilloi përfundimisht, me Porton që mbante fitoren që i lëviz ata gjashtë pikë larg Sportingut në krye me pesë ndeshje të mbetura.

Nuk është hera e parë këtë sezon që një Porto ndalet. Në shkurt pati një përleshje masive ku përfshiheshin lojtarët, stafi dhe asistentët e fushës në fund të ndeshjes së tyre kundër rivalëve Sporting, me pesë kartonë të kuq të dhënë nga gjyqtari.