image I infektuar nga koronavirusi, kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar: Ne do ta rrahim atë së bashku
[wp-story id="814678"]

Botë

I infektuar nga koronavirusi, kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar: Ne do ta rrahim atë së bashku

news image

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson ka shprehur disa fjalë inkurajimi ditën e sotme, duke thënë se “ne do ta rrahim atë dhe do ta rrahim së bashku”, pasi dje testoi pozitivisht për koronavirusin.

“Faleminderit për të gjithë ata që bëjnë atë që jam duke bërë edhe unë, duke punuar nga shtëpia dhe duke ndaluar virusin që përhapet nga familja në familje,” shtoi Johnson.

Mbretëria e Bashkuar ka 14,754 raste të konfirmuara të koronavirusit dhe 759 vdekje, sipas Universitetit Johns Hopkins. /Gazeta Sinjali/