image Humb jetën tragjikisht mërgimtari në Gjermani, s'u bën ballë plagëve nga aksidenti

Diasporë

Humb jetën tragjikisht mërgimtari në Gjermani, s’u bën ballë plagëve nga aksidenti

news image

Pas një aksidenti tragjik është ndarë nga jeta mërgimtari Remiz Morina nga fshati Jashanicë e Klinës, i cili për vite me radhë jetoi e veproi në Gjermani.

Morina si pasojë e plagëve të marra për javë me radhë u shtrua në një spital në Gjermani, por si pasojë e plagëve të rënda nuk arriti t’i bëjë ballë lëndimeve ku dhe vdiq.

Lajmin për vdekjen e kanë dhënë familjarët në postimet e tyre në rrjetin social “Facebook”.

/GazetaSinjali/