image Festa kthehet në tragjedi, kamioni del nga rruga dhe përplas turmën në Holandë, ka të vdekur
[wp-story id="814678"]

Evropë

Festa kthehet në tragjedi, kamioni del nga rruga dhe përplas turmën në Holandë, ka të vdekur

news image

Të paktën dy persona u vranë dhe disa të tjerë u plagosën në një fshat pranë Roterdamit të shtunën kur një kamion doli nga rruga dhe u përplas me një grup njerëzish, ka bërë të ditur policia holandeze.

Përmes një postimi në rrjetin social Twitter, Polica bëri të ditur se aksidenti ndodhi kur kamioni, me targa spanjolle, doli nga rruga në Zwingjincedik, rreth 30 km në jug të Roterdamit.

“Kamioni u përplas me një turmë njerëzish që merrnin pjesë në një Barbecue të organizuar në lagjen e tyre”, njoftoi Policia.

/GazetaSinjali/