image Harry Maguire flet për tifozët e Kosovës në një intervistë për BBC
[wp-story id="814678"]

Futboll

Sport/ Harry Maguire flet për tifozët e Kosovës në një intervistë për BBC

news image

Futbollisti i njohur anglez Harry Maguire, së fundmi e ka dhënë një intervistë për BBC, ku ndër të tjera ka folur për ndeshjen e Anglisë ndaj Kosovës.

Ai ka treguar se në ndeshjen që e kanë zhvilluar në Kosovë ishte një atmosferë e mrekullueshme .

‘Njerëz mjaftë mikëpritës dhe një vend poashtu i bukur, Kosova ka një skuadër të mirë dhe shpresoj që një ditë do të kualifikohen’ tha futbollisti i Manchester United.

Kujtojmë se Kosova mori lavdata të shumta pas ndeshjes me Anglinë, si nga futbollistët e kësaj kombëtareje ashtu edhe nga tifozët anglezë./Gazeta Sinjali/