image Anulohet ndeshja mes Prishtinës dhe Rahovecit, kjo është arsyeja
[wp-story id="814678"]

Basketboll

Anulohet ndeshja mes Prishtinës dhe Rahovecit, kjo është arsyeja

news image

KB Prishtina dhe KB Rahoveci do të përmbyllnin duelin e xhiros së 13-të në Superligën e Kosovës në Basketboll.

Ndeshja parashihej të fillonte nga ora 19:00, megjithatë kjo nuk do të zhvillohet.

Ndeshja është anuluar për shkak të mungesës së sigurisë në palestër, raporton Sinjali Sport.

Palestra “Pallati i Rinisë” nuk përmbushi kushtet për zhvillimin e kësaj ndeshjes, kësisoj ajo do të shtyhet.

Ndeshja pritet të zhvillohet nesër në po të njëjtin orar.

/GazetaSinjaliSport/