image Gruaja siriane dyshohet se vendosi bombën që vrau gjashtë persona, ishte trajnuar si oficere speciale
[wp-story id="814678"]

Evropë

Gruaja siriane dyshohet se vendosi bombën që vrau gjashtë persona, ishte trajnuar si oficere speciale

news image

Departamenti i policisë së Stambollit, ka lëshuar një njoftim zyrtar për identitetin e gruas e cila është arrestuar si e dyshuara kryesore për shpërthimin në qytet mesditën e së dielës, ku humbën jetën gjashtë persona.

Sipas njoftimit të policisë së Stambollit, “gruaja gjatë marrjes në pyetje ka rrëfyer se ishte trajnuar si oficere speciale nga organizata terroriste e PKK-së dhe se kishte hyrë ilegalisht në vend nga Arfini”.

/GazetaSinjali/