image Gruaja që u vra në Prizren është nëna e këshilltares së Haradinajt
[wp-story id="814678"]

Gruaja që u vra në Prizren është nëna e këshilltares së Haradinajt

news image

41 vjeçarja Armenda Velija që dyshohet se u vra me armë zjarri nga burri i saj, Bajram Velija 61 vjeçar, është nëna e këshilltares së kryeministrit në dorëheqje Ramush Haradinajt, Diellza Hoti, shkruan Sinjali.  

Mësohet se martesa e dytë e Armenda Velijajt ishte me Bajram Velijajn. Të dy kanë fëmijë nga martesat e tyre të para.

Armenda që u vra mbrëmë në Prizren, jo larg shtëpisë së burrit të saj, është nëna e Diellza Hotit.

Këtë, e ka bërë të ditur vetë Hoti, përmes postimeve në rrjetet sociale.

Bajram Velijaj është arrestuar dhe me urdhër të prkurorit është dërguar në mbajtje./Sinjali/