image Gruaja në Prizren s’mund ta përballojë ndarjen nga bashkëshorti, tenton të bëjë vetëvrasje
[wp-story id="814678"]

Siguri

Gruaja në Prizren s’mund ta përballojë ndarjen nga bashkëshorti, tenton të bëjë vetëvrasje

news image

Një rast i rëndë ka ndodhur të premten në një familje, në lagjen Arbanë të Prizrenit, ku një 52-vjeçare ka tentuar t’i japë fund jetës së saj, duke përdorur medikamente në sasi të madhe.

Burimet e Sinjalit brenda Emergjencës kanë bërë të ditur se viktima u dërgua për trajtim në Spitalin e Prizrenit, pas tentimit për të bërë vetëvrasje.

Policia është njoftuar nga spitali për rastin dhe pasi një patrullë ka arritur në Emergjencë është marrë një deklaratë nga një familjar i viktimës.

Siç mëson Sinjali, gruaja 52-vjeçare ka tentuar t’i jap fund jetës për shkak se ishte në gjendje të rëndë emocionale, si pasojë e divorcit nga bashkëshorti e saj.

Lidhur me këtë ngjarje, është iniciuar rasti “tentim vetëvrasje”.

/GazetaSinjali/