COVID-19

Të infektuar

5118

Të shëruar

2370

Të vdekur

108

Bukuri dhe kujdes/ Gështënja e mjaltë për lëkurë të yndryshme, receta e maskës

news image

Nëse keni lëkurë të yndyrshme, këtë problem mund ta zgjidhni me një maskë natyrale me gështenja.

Gështenja përmban niseshte, proteinë, vitaminë B1, C dhe K.

Si ta përgatisni?

Bluani një gështenjë dhe pluhurin që do të fitoni përzieni me një lugë mjaltë deri në formimin e masës dhe vendoseni në fytyrë të pastruar, mbajeni për 15 minuta maskën, pastaj pastroni me ujë të vakët.

Lëkura do të jetë e butë, më e pastër dhe më e freskët, këtë maskë bëjeni një herë në javë./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin