image Gareth Bale vendos për të ardhmen - Sinjali

Gareth Bale vendos për të ardhmen

news image

Gareth Bale ka vendosur të vazhdojë në Real Madrid pas huazimit nga Tottenham vitin e kaluar.

Carlo Ancelotti në stolin e Real Madrid duket se po i largon retë që ishin në mendjen e Gareth Bale.

Sipas “AS”, Uellsiani vendosi të vazhdojë të luajë me fanellën e “mbretëreshës”, pasi trajneri 62-vjeçar gjithashtu e dëshiron atë në potencialin e ekipit.

Ishte e qartë se Bale nuk po shkonte mirë me Zinedine Zidane dhe marrëdhënia midis tyre ishte ftohur, megjithatë, me ardhjen e Ancelotti, shumë gjëra ndryshuan.

Uellsiani ka luajtur për Realin që nga viti 2013, me kontratën e tij që përfundon në 2022. Ai ka 251 paraqitje, 105 gola dhe 68 asistime. /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin