image Formacionet zyrtare të derbit: Manchester City - Manchester United
[wp-story id="814678"]

Futboll

Formacionet zyrtare të derbit: Manchester City – Manchester United

news image

Sot zhvillohet ndeshja kryesore e javës në Premier Ligë, mes Manchester City dhe Manchester United, shkruan Sinjali Sport.

Lideri i kampionatit anglez është nikoqir i Djajve të Kuq të cilët mbajnë vendin e tretë në renditje, kurse diferenca mes këtyre dy ekipeve është 14 pikë.

Dy trajnerët e ekipeve tashmë i kanë publikuar formacionet startuese me të cilat do të zhvillojnë derbin e Manchesterit.

Formacioni startues i Manchester Cityt: Ederson, Cancelo, Dias, Stones, Zinchenko, Rodrigo, Gundogan, De Bruyne (C), Mahrez, Sterling, Jesus.

Formacioni startues Manchester Unitedit: Dean Henderson – Ëan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaë – McTominay, Fred – James, Bruno, Rashford – Martial./Gazeta Sinjali Sporti/