image Formacionet në Carabao Cup: Tottenham vs West Ham dhe Brentford vs Chelsea - Sinjali

Formacionet në Carabao Cup: Tottenham vs West Ham dhe Brentford vs Chelsea

news image

Carabao Cup është në program sonte në futbollin anglez, raporton Sinjali Sport.

Kupa angleze ka çerekfinalet duke i luajtur, ku sot do të zhvillohen tri ndeshje.

Tottenham e pret West Hamin në derbin londinez në këtë raund, duel që nis nga ora 20:45.

Ndeshja interesante do të luhet në ‘Tottenham Stadium’, ku dy skuadrat kërkojnë kualifikimin për në gjysmëfinale.

Takim tjetër në këtë fazë është edhe ai ndërmjet Brentfordit dhe Chelseat.

Blutë do të tentojnë të kualifikohen për në gjysmëfinale, edhe pse kanë mungesa të shumta, për shkak se disa lojtarë janë infektuar me COVID-19.

/Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin