image Federici: Ishte nder dhe privilegj të jem komandant i KFOR-it - Sinjali

Federici: Ishte nder dhe privilegj të jem komandant i KFOR-it

news image

Komandanti në largim i KFOR-it, Franco Federici, ka thënë se për të ishte një nder dhe privilegj që kishte këtë detyrë në Kosovë.

Ai në ceremoninë e ndërrimit të komandës së KFOR-it deklaroi se kosovarët atë e bën të ndjehet si në shtëpinë e tij.

“Faleminderit të gjithë pjesëtarëve të KFOR-it, faleminderit krerëve dhe politikanëve të Kosovës dhe ambasadorëve të shteteve tjera që janë në Kosovë”.

“I falënderoj edhe qytetarët e Kosovës që më bën të ndjehem si në shtëpinë time, ishte një nder dhe privilegj të jem aty”, është shprehur Federici./GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin