image Erdogani dhe gruaja e tij infektohen me Omicron: I presim lutjet tuaja - Sinjali

Erdogani dhe gruaja e tij infektohen me Omicron: I presim lutjet tuaja

news image

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, tha të shtunën se ai kishte rezultuar pozitiv në testin për variantin Omicron të COVID-19.

Në një postim në Twitter, Erdogan tha se ai dhe gruaja e tij po përjetonin simptoma të lehta të koronavirusit, duke shtuar se ai do të vazhdojë punën e tij nga shtëpia.

“Sot, rezultati i testit tonë për COVID-19, të cilin e bëra me gruan time pas simptomave të lehta, rezultoi pozitiv. Fatmirësisht, ne kemi një sëmundje të lehtë, të cilën mësuam të jetë një variant Omicron. Ne jemi në misionin tonë. Ne do të vazhdojmë punën tonë në shtëpi. Presim me padurim lutjet tuaja”, ka shkruar Erdogan në Twitter.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin