image Elon Musk ka gjetur një mënyrë që të gjithë të shohin postimet e tij në Twitter me detyrim

Teknologji

Elon Musk ka gjetur një mënyrë që të gjithë të shohin postimet e tij në Twitter me detyrim

news image

Nëse jeni pak adhurues i rrjeteve sociale dhe narcisizmi juaj është në nivele normale, nuk mund të mos pyesni veten nëse arsyeja pse një nga postimet tuaja nuk ka marrë pëlqimet që mendoni se meriton është për shkak të ndonjë gabimi në algoritmi. Edhe nëse keni turp ta pranoni, është e rëndësishme të dini se kjo na ndodh të gjithëve, por veçanërisht Elon Musk.

Musk ka vendosur t’i marrë gjërat në duart e tij dhe të krijojë një sistem të veçantë, i cili do të shfaqë postimet e tij në burimin tonë fillimisht dhe më pas të gjithë të tjerëve.

Ishte herët në mëngjes të hënën, ora 2:36 e mëngjesit për të qenë të saktë (me orën e SHBA), kur kushëriri i Elon, James Musk, i dërgoi një mesazh urgjent ekipit inxhinierik. Dhe rreth 80 punëtorë duhej të ngriheshin nga shtrati dhe të shkonin në zyrë për të korrigjuar menjëherë problemin që kishte lindur. Çfarë duhej të bënin? Zbuloni pse njerëzve nuk u pëlqejnë tweet-et e miliarderit dhe kurseni ditën, bëni të gjitha testet e mundshme dhe jepini egos së tij pikërisht atë që donte: Pëlqimet dhe Retweet-et.

image 85

Pasdite, problemi ishte zgjidhur. Dhe kjo sepse ata shkruan kodin përmes të cilit filtrat Twitter që na tregojnë përmbajtjen që, teorikisht, na përshtatet, anashkalojnë postimet e Elon dhe i shfaqin në faqen kryesore. Pra, pyetja që lindi kur u bombarduam nga tweet-et e tij ishte e vlefshme dhe kishte një shpjegim.

Ndërkohë, postimet e tij në Twitter janë kështu:

/GazetaSinjali/