image E rëndë: 24-vjeçarja në Fushë Kosovë tenton të vetëvritet, thotë se e bëri për shkak të stresit

Siguri

E rëndë: 24-vjeçarja në Fushë Kosovë tenton të vetëvritet, thotë se e bëri për shkak të stresit

news image

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Fushë Kosovë, ku një vajzë e re dyshohet se ka tentuar t’i japë fund jetës së saj, raporton Gazeta Sinjali.

Burimet e Gazetës Sinjali brenda Emergjencës kanë bërë me dije se 24-vjeçarja është dërguar atje në gjendje të rëndë, pasi dyshohej se kishte konsumuar sasi të madhe të barnave për qetësim.

Pas intervenimit të stafit mjekësor, gjendja shëndetësore e vajzës është stabilizuar dhe e njëjta ndodhet jashtë rrezikut për jetë.

Ndërkohë lidhur me rastin është njoftuar edhe Policia, të cilët kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë intervistuar viktimën. Sinjali mëson se ajo ka deklaruar që ndodhej në gjendje të rëndë emocionale, prandaj ka përdorur mbidozë qetësuesish.

Me urdhër të prokurorit, rasti është cilësuar si ‘Tentim vetëvrasje’.

/GazetaSinjali/