image E ngatërruan me hajdut, policia vret 28-vjeçarin në SHBA
[wp-story id="814678"]

Botë

E ngatërruan me hajdut, policia vret 28-vjeçarin në SHBA

news image

Policia në Ohio të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka vrarë aksidentalisht një 28-vjeçar.

Ai kishte shkuar të pastronte shtëpinë e gjyshes së vdekur, ndërsa efektivët e ngatërruan me një hajdut dhe i qëlluan me armën e shërbimit.

Sipas mediave vendase policia kishte marrë një denoncim nga një fqinj i të moshuarës së ndjerë dhe dyshuan se ishte hajdut, ka shkuar dhe ka shkrepur armën mbi të riun pasi ai tentoi të arratisej.

/GazetaSinjali/