image Dy qytetarë kërkojnë ndihmë për gjetjen e veturave që u janë vjedhur (FOTO) - Sinjali

Dy qytetarë kërkojnë ndihmë për gjetjen e veturave që u janë vjedhur (FOTO)

news image

Dy vetura të vjedhura janë raportuar orët e fundit nga dy qytetarë të ndryshëm, shkruan Gazeta Sinjali.

Njëri ka raportuar se vetura e tij e tipit Mercedes S Class është vjedhur në fshatin Bibaj të Ferizajt. Ai ka kërkuar ndihmë nga qytetarët që nëse e shohin ta lajmërojnë në numrin: 049822551.

Ndërsa tjetri ka thënë se vetura i është vjedhur sot në oborr të shtëpisë. Sipas tij, hajnat kanë hy brenda dhe i kanë marrë çelësat e veturës. Kushdo që e sheh veturën e tipit “Audi” ta lajmërojë në numrin: 044855855.


/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin