image Duke folur rusisht e serbisht, publikohet një audioincizim brenda manastirit në veri

Siguri

Duke folur rusisht e serbisht, publikohet një audioincizim brenda manastirit në veri

news image

Është publikuar një audioincizim brenda manastirit të Banjskës, ku jashtë manastrit pati të shtëna me armë zjarri mes nje grupi kriminal të armatosur rëndë dhe Policisë së Kosovës, ku mbeti i vrarë një polici dhe dy të tjerë u palgosën.

Në këtë audoincizim dëgjohet të shtëna me armë zjarri dhe dëgjohet disa persona duke biseduar në gjuhën serbe dhe ruse.

Në anë tjetër, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se janë rreth 30 persona të armatosur rëndë të cilët po e sulmojnë Policinë e Kosovës, teksa i kërkoi të dorëzohen.

/GazetaSinjali/