image Derbi londinez: Formacionet zyrtare, Chelsea - Tottenham
[wp-story id="814678"]

Futboll

Derbi londinez: Formacionet zyrtare, Chelsea – Tottenham

news image

Chelsea dhe Tottenham do të zhvillojnë sot derbin e nxehtë londinez në kuadër të xhiros së dytë të edicionit të ri 2022-23.

Dy skuadrat londineze e filluan mbarë kampanjën e re duke fituar në xhiron e parë, ndaj Evertonit, respektivisht Southamptonit.

Blutë kanë një rekord tejet impresiv ndaj Tottenhamit, ku në gjithsej 60 përballje të zhvilluara në Premier League mes tyre, duke i humbur vetëm 7 të tilla, me 20 barazime e plot 33 fitore.

Dy skuadrat tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare:

Chelsea XI: Mendy; James, Thiago Silva, Koulibaly; Loftus-Cheek, Kante, Jorginho, Cucurella; Mount, Havertz; Sterling.

Tottenham XI: LLoris; Romero, Dier, Davies; Emerson, Hojbjerg, Bentancur, Sessegnon; Kulusevski, Son; Kane.

/GazetaSinjaliSport/