image Dëgjohen sirenat e sulmit ajror në Kiev
[wp-story id="814678"]

Botë

Dëgjohen sirenat e sulmit ajror në Kiev

news image

Një numër i sirenave të sulmit ajror janë dëgjuar në të gjithë kryeqytetin ukrainas këtë mbrëmje.

Qyteti ka qenë kryesisht i qetë në javët e fundit, pasi shumica e trupave ruse u tërhoqën nga kryeqyteti për të përqendruar përpjekjet e tyre në lindje dhe jug, raporton Sky News.

Sirenat paralajmërojnë njerëzit në Kiev që të kërkojnë strehim, pasi sulmi mund të jetë i pashmangshëm.

/GazetaSinjali/