image Conte gjen zëvendësuesin e Kane nëse anglezi largohet në drejtim të Bayern - Sinjali

Conte gjen zëvendësuesin e Kane nëse anglezi largohet në drejtim të Bayern

news image

Tottenham Hotspur mund të bëjë një lëvizje për të nënshkruar me sulmuesin e Napolit, Victor Osimhen në fund të sezonit, sipas raportimeve në Itali.

Sulmuesi i Nigerisë ka qenë sensacional në Serinë A dhe është lidhur rregullisht me një largim – dhe ky transferim mund të vijë si pjesë e efektit ‘domino’ të transferimit të Robert Lewandowski te Barcelona.

Raportet në Gjermani sugjerojnë se Bayern e ka bërë Harry Kane të Tottenhamit objektivin e tyre nr. 1, por kanë përjashtuar një lëvizje këtë verë, pasi ata besojnë se mund të arrijnë një marrëveshje më të mirë në 12 muaj.

Dhe Il Corriere di della Sera raporton që mund të bëjë që trajneri i Spurs, Antonio Conte të kthehet te Osimhen si një zëvendësues për kapitenin e Anglisë.

23-vjeçari është nënshkrimi rekord i Napolit, pasi u bashkua nga Lille në vitin 2020 për një tarifë prej 70 milionë euro.

Ai ka shënuar 28 gola në 62 paraqitje dhe titulli i Napolit sezonin e kaluar mori një goditje serioze gjatë mungesës së Osimhen për shkak të lëndimit.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: