image Chelsea iu rikthehet fitoreve dhe ia shkakton humbjen e parë Contes në Premier League - Sinjali

Chelsea iu rikthehet fitoreve dhe ia shkakton humbjen e parë Contes në Premier League

news image

Derbi i javës së 23-të në Premierligë ishte ai mes Chelseat dhe Tottenhamit, shkruan Sinjali Sport.

Kryendeshja londineze që zhvillohet në “Stamford Bridge”, përfundoi me fitoren e bluve me rezultat të pastër 2-0.

Eurogoli i Ziyech dhe ai me kokë i Silvas ia siguruan tre pikët e plota skuadrës së Tuchel.

Chelsea vazhdon më mirë në renditje, ku ka 47 pikë në vendin e tretë, kurse Tottenhami me 36 pikë gjendet në vendin e shtatë me katër lojë më pak. /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin