image Biznes -

Ekonomi

news image
Rafuna: Bizneset po marrin punëtorë nga Bangladeshi e India, Kosovën po e shohin si vend transit për vendet e BE-së
Biznes
news image
Hajdari nënshkruan vendim për caktimin e çmimit dhe masave tjera mbrojtëse të produkteve të naftës
Biznes
news image
Kosova në hall nga 2 eurot false, dyqanet “dorëzohen”, i pranojnë për pagesë
Biznes
news image
Masa e Qeverisë për mallrat nga Serbia, nga këto shtete po zëvendësohet importi
Biznes
news image
Shpërthen skandali i kompanisë “Pestova”- Një sasi e “Vipa Çips” del kancerogjen, Italia e heq nga tregu
Biznes
news image
ATK: Për tetë muaj grumbulluam mbi gjysmë miliardi euro
Biznes
news image
Përmbajtje si “Pec, SRB”, “Gnjilane, Srbija”/ Këto janë 15 bizneset të cilave iu shfuqizua certifikata nga MINT
Biznes
news image
MINT shfuqizon edhe 15 certifikata të bizneseve: Kanë përmbajtje antikushtetuese
Biznes
news image
Kosova ende me masa ndaj mallërave serbe, ekonomistët: Bizneset po e keqpërdorin situtatën, rritën çmimet në treg
Biznes
news image
Kurti publikon konkurs pune, ja çfarë punëtorë po kërkohen
Biznes
news image
Hajdari: Kemi verifikuar 48 biznese që kanë emërtime kundërkushtetuese, do të veprojmë si në rastin e Klanit
Biznes
news image
Reagojnë naftëtarët, do të bëjnë ankesë në MINT pas vendimit për çmimet
Biznes
news image
Oda Amerikane i kërkon Qeverisë që të adresojë menjëherë sfidat e rritjes ekonomike
Biznes
news image
Zjarri i madh në ETC në Klinë, flet Ramiz Kelmendi
Biznes
news image
Kurti pret në takim bizneset: Rinia e ka jetike ta lidh diplomën në shkollë me vendin e punës në ekonomi
Biznes
news image
ATK-ja shqipton 209 gjoba, 48 mijë euro për sektorin e gastronomisë
Biznes