image Bislimi prezanton marrëveshjen IPA 2020 para Komisionit për Integrim Evropian - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

107921

Të shëruar

105549

Të vdekur

2265

Bislimi prezanton marrëveshjen IPA 2020 para Komisionit për Integrim Evropian

news image

Komisioni për Integrim Evropian do të mbajë mbledhje sot, duke filluar nga ora 13:00.

Gjatë kësaj mbledhjeje do të shqyrtohet Projektligji për Ratifikimin e Marrëveshjes Financiare për IPA 2020, raporton Gazeta Sinjali.

Kjo marrëveshje e nënshkruar ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Bashkimit Evropian do të prezantohet nga zëvendëskryeministri i parë i Kosovës për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, i cili është i ftuar në këtë mbledhje./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin