image Beniada i pyet banorët se pse i duhet pulës gjeli

Bota e Yjeve

Beniada i pyet banorët se pse i duhet pulës gjeli

news image

Në kuadër të provës javore, shtëpia e Big Brother VIP do të shndërrohet në një fermë deri në spektaklin e së martës.

Banorët do të kujdesen për një lopë, dy dele, një qingj, një dhi dhe 5 pula, teksa këto të fundit kanë hapur një bisedë mjaft interesante mes disa prej banorëve.

Teksa ndodhej e ulur me Arbërin (DJ DagZ) dhe Eltonin në sallon, Beniada shprehet: “Pula nuk ka nevojë për gjelin për të bërë vezën, e bën vetë”.

Kaq mjaftoi që banorët të diskutonin rreth kësaj.

Biseda:

Beniada: Jo, s’ka nevojë për gjelin për të bërë vezët, e bën vetë pa gjel.

Arbri: Duhet gjeli, apo jo? A duhet gjeli për të bërë vezë? Se na ka ngatërru.

Beniada: O Donald, për të bërë vezën a duhet gjeli? Apo nuk ka nevojë për gjelin?

Donaldi: Po pra, jemi çunat e shtëpisë, nuk ka nevojë për gjela.

Eltoni: Gjeli zakonisht që të bien klloçkë…

Beniada: Po gjeli çfarë bën atëherë?

Arbri: Gjeli është gjel, rri kot.

Beniada: Çfarë ndodh me pulën?

Donaldi: E ka thjesht për kënaqësi

/GazetaSinjali/