image Banorët e Runikut protestojnë nesër kundër KEK-ut dhe KEDS-it - Sinjali

Banorët e Runikut protestojnë nesër kundër KEK-ut dhe KEDS-it

news image

Për ndërprerjen e vazhdueshme të energjisë elektrike, banorët e fshatit Runik në Komunën e Skenderajt kanë vendosur që nesër të mbajnë protestë për të kundërshtuar KEK-un dhe KEDS-in.

Protesta do të filloj nga ora 12:00 dhe do të zgjasë deri në ora 12:30, njofton Gazeta Sinjali.

Banorët ankohen se këtë problem e kanë tash e pesë vjet.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin