COVID-19

Të infektuar

4512

Të shëruar

2156

Të vdekur

97

Art/ Artistët ndezin qirinj për Leze Qenën

news image

Artistë të njohur shqiptarë kanë ndezur sonte qirinj në shenjë nderimi të jetës dhe veprës së aktores së mirënjohur shqiptare, Leze Qena.

Qirinjt u ndezën në orën 20:00 në ballkonet e ndërtesave, shkruan Gazeta Sinjali.

Që e nderuan jetën dhe veprën e Leze Qenës, artistët treguan përmes disa imazheve të publikuara në rrjetet sociale.

Aktorja e mirënjohur shqiptare, Leze Qena ndërroi jetë mëngjesin e sotëm në moshën 85-vjeçare. Raportohet se artistja që nga 6 marsi ishte nën kujdesin intenziv në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin