image Ndërtesa e Qeverisë qëllohet me poça elektrikë dhe qirinj nga protestuesit

Siguri

Ndërtesa e Qeverisë qëllohet me poça elektrikë dhe qirinj nga protestuesit

news image

Aktivistët e Partisë Socialdemokrate dhe protestuesit kanë filluar të gjuajnë poça elektrikë dhe qirinj në drejtim të objektit të Qeverisë së Kosovës.

Një veprim i tillë vjen në shenjë pakënaqësie ndaj propozimit për shtrenjtim të rrymës.

Pasi u hodhën poçat dhe qirinjtë, protesta ka përfunduar.

Ndërkaq, gjatë fjalimit që mbajti në shkallët e objektit të Qeverisë, kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj tha se Qeveria Kurti i ka bërë favore kompanisë së distribucionit KESCO.

Ai tha se për dy muaj kryeministri Albin Kurti i ka dhënë mbi 120 milionë euro kësaj kompanie.

Molliqaj tha se KESCO i ka borxh edhe KEK-ut dhe se kështu po mundohet ta bankrotojë këtë kompani.

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm
Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

/GazetaSinjali/