image Arrin në 2 miliardë numri i përdoruesve të WhatsApp-it
[wp-story id="814678"]

Teknologji/ Arrin në 2 miliardë numri i përdoruesve të WhatsApp-it

news image

Aplikacioni i mesazheve WhatsApp’, i drejtuar nga Facebook, njoftoi sot numri i përdoruesve të këtij apllikacioni ka arritur në dy miliardë në mbarë botën dhe premtoi se do të vazhdojë mbrojtjen e privatësisië së tyre.

“Ne jemi të mrekulluar të ndajmë në këtë ditë që WhatsApp numëron më shumë se dy miliardë përdorues në botë”, theksoi grupi në një postim duke nënvizuar rëndësinë e mbrojtjes së bisedave, fotove, videove dhe të dhënave të tjera personale të përdoruesve.

“Ne e dimë që sa më shumë të lidhemi, aq më shumë duhet të mbrojmë të dhënat”, theksoi ai.

“Ndërkohë që ne kalojmë gjithnjë e më shumë kohë në linjë, mbrojtja e bisedave tona është më e rëndësishme se kurrë”, shtoi ai.

WhatsApp theksoi se çdo mesazh i dërguar është i siguruar nga një kod i fuqishëm që mbron informacionet nga piratët dhe kriminelët./Gazeta Sinjali/