COVID-19

Të infektuar

4715

Të shëruar

2227

Të vdekur

101

Arrestohet llapjani, nuk qëndroi i vetizoluar

news image

Një person i gjinisë mshakullore është arrestuar dje në Podujevë pasi nuk ka respektuar vendimin e Ministrisë së Shëndetësisë, për të qëndruar në vetizolim.

Pas intervistimit, me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

Njoftimi i plotë i PK-së:

Podujevë, 02.06.2020 – 08:05. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që nuk ka respektuar vendimin e Ministrisë, për të qëndruar në vetë izolim. Me vendim të prokurorit, pas intervistimit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: