image Ambasadori britanik uron në shqip 110-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë

Shqipëri

Ambasadori britanik uron në shqip 110-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë

news image

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Shqipëri, Alastair King-Smith ka uruar të gjithë shqiptarët, duke përshirë dhe ata që jetojnë në Britani, me rastin e 110 vjetorit të Pavarësisë.

Mesazhin e tij të urimit ambasadori e ka mbyllur në gjuhën shqipe.

/GazetaSinjali/