image Alkooli ndër shkaktarët e dhunës, burri i dehur në Lipjan e bën për spital bashkëshorten e tij
[wp-story id="814678"]

Siguri

Alkooli ndër shkaktarët e dhunës, burri i dehur në Lipjan e bën për spital bashkëshorten e tij

news image

Konsumimi i tepërt i alkoolit është një ndër shkaktarët që shtyjnë burrat të bëjnë veprime të dhunshme, ku shpesh herë viktima janë partneret dhe familjarët e tyre. Si rrjedhojë, shumë nga ta përfundojnë prapa grilave për dhunë në familje, raporton Gazeta Sinjali.

Një rast i tillë ka ndodhur dje në një familje në rrugën ‘Bajram Gashi’ në Lipjan, ku një burrë dyshohet se nën ndikimin e alkoolit ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij.

Burimet e Gazetës Sinjali kanë bërë me dije se 32-vjeçarja ka pësuar lëndime trupore shkaku i dhunës, për çka edhe ka kërkuar ndihmë mjekësore në spital.

Ndërkohë ajo rastin e ka denoncuar edhe në Polici, ku ka rrëfyer në detaje se si ka ndodhur ngjarja. I dyshuari është arritur që të arrestohet dhe i njëjti është shoqëruar në stacion policor për intervistim ku i është nënshtruar edhe testit për alkool e që ka rezultuar në gjendje të dehur.

Pas përfundimit të procedurave policore, i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje, ndërsa viktima ka shkuar te familja e saj.

/GazetaSinjali/