image Alarmante: I mituri në Pejë arrestohet për vjedhje, policët i gjejnë drogë - Sinjali

Alarmante: I mituri në Pejë arrestohet për vjedhje, policët i gjejnë drogë

news image

Pothuajse çdo ditë, Policia e Kosovës po arreston të rinj, të cilët ose janë konsumues të substancave narkotike, ose e zhvillojnë atë si biznes.

Burimet e Gazetës Sinjali njoftojnë se një rast i tillë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën “Mbretëresha Teutë”, në Pejë.

Atje njësitë policore e kanë arrestuar një të mitur nën dyshimet se ka kryer vjedhje dhe më pas gjatë kontrollit atij i është gjetur në kuletë një sasi e substancave narkotike, e llojit marihuanë.

Siç mëson Sinjali, i mituri para zyrtarëve policorë ka deklaruar se është konsumues i substancave narkotike.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin