image Al-Khelaifi: Refuzova ofertën 180 milionë euro nga Reali verën e kaluar për Mbappen, sepse e dija që do të qëndronte
[wp-story id="814678"]

Futboll

Al-Khelaifi: Refuzova ofertën 180 milionë euro nga Reali verën e kaluar për Mbappen, sepse e dija që do të qëndronte

news image

Presidenti i PSG-së trajtoi të gjitha temat e nxehta në Parc des Princes, pas largimit të Leonardo dhe ardhjes së Luis Campos në krye të drejtorit sportiv.

Për trajnerin, Al Khelaifi nuk e ka konfirmuar ende largimin e Mauricio Pochettino dhe ka përjashtuar mundësinë e ardhjes së Zinedine Zidane.

“Dua të bëj të qartë se më pëlqeu Zidane si lojtar dhe më pëlqen ai si trajner, por ne nuk kemi folur me të drejtpërdrejt apo tërthorazi, kurrë”, tha ai për MARCA.

Në mbrojtje të Kylian Mbappes ka dalë edhe Al Khelaifi dhe ndryshe nga pretendimi i Florentino Perez se ka ndryshuar mendje në dhjetë ditët e fundit, ai ka versionin e tij.

“Kam refuzuar 180 milionë [euro] verën e kaluar nga Real Madridi sepse e dija që Kylian dëshironte të qëndronte në PSG. E njoh shumë mirë, e di se çfarë dëshiron ai dhe familja e tij dhe ata nuk ndikohen nga paratë.

Ai ka zgjedhur të luajë këtu për qytetin e tij, klubin dhe vendin e tij dhe për projektin sportiv. Ai mendon vetëm për të luajtur dhe për të fituar.”

Aty ku presidenti i PSG-së ishte më i ashpër ishte kur ishte fjala për presidentin e La Liga-s, Javier Tebas.

“Atë që bëjmë, e bëjmë sepse e dimë se mundemi. Nuk është stili ynë të flasim për liga, klube apo federata të tjera,” tha ai. “Ne nuk japim mësime dhe nuk do të lejojmë askënd të na japë mësime. Është e njëjta gjë çdo vit. Ne do të vazhdojmë ndërtimin e projektit tonë.”

Ai foli edhe për Leo Messin, Neymar dhe politikën e re të transferimeve që do të zbatojë Luis Campos. Edhe pse presidenti nuk e ka konfirmuar Christophe Galtier, nga Nice, gjithçka duket se tregon se ai do të shpallet këtë javë si trajneri i ri i PSG-së.

“Ata thonë se Mbappé qëndroi për para, por Real Madridi i ofroi atij shumë më tepër se ne. Ata ishin të gatshëm të riinvestonin 170 milionë euro nga vera e kaluar për të“, deklaroi Al-Khelaifi.

/GazetaSinjaliSport/