image Aksion i Prokurorisë kundër fajdeve në Prizren, kapen në flagrancë dy persona
[wp-story id="814678"]

Drejtësi

Aksion i Prokurorisë kundër fajdeve në Prizren, kapen në flagrancë dy persona

news image

Prokuroria Themelore në Prizren ka zhvilluar sot një operacion kundër fajdeve, që ka rezultuar me dy të arrestuar, shkruan Gazeta Sinjali.

Dy të dyshuarit janë kapur në flagrancë, njëri në rrugën “William Walker”, tjetri në një lokal në shatërvan.

Sinjali mëson se i dyshuari kryesor është i njohur për organet e rendit, pasi ka të kaluar kriminale.

I njëjti dyshohet për tri vepra penale: Fajde, detyrim dhe asgjësimi apo dëmtimi i pasurisë.

/GazetaSinjali/