image Aeroporti i Moskës kufizon fluturimet mes raporteve për sulm me dron

Botë

Aeroporti i Moskës kufizon fluturimet mes raporteve për sulm me dron

news image

Aeroporti Domodedovo i Moskës ka kufizuar mbërritjet dhe nisjet, njoftuan të hënën agjencitë ruse të lajmeve.

Hapi u mor “për të siguruar masa shtesë të sigurisë së fluturimit”, thanë Tass dhe RIA, duke cituar shërbimin e shtypit të aeroportit.

Reuters gjithashtu raporton se mbërritjet dhe nisjet nga aeroporti Vnukovo i Moskës u pezulluan të hënën pasi një dron ukrainas ishte bllokuar mbi rajonin e Moskës.

/GazetaSinjali/