image 44-vjeçari në Vushtrri sulmon seksualisht një vajzë të mitur në Vushtrri, bie në prangat e Policisë

Siguri

44-vjeçari në Vushtrri sulmon seksualisht një vajzë të mitur në Vushtrri, bie në prangat e Policisë

news image

Vajzat dhe gratë po vazhdojnë të jenë viktimat më të shpeshta të dhunës në familje, ngacmimeve e sulmeve seksuale. Për këtë fenomen shqetësues këtë muaj ka pasur reagimeve të shumta, pas disa ngjarjeve që tronditën vendin. Sinjali në vazhdimësi ka raportuar për këto raste dhe për të dyshuarit që kanë rënë në prangat e Policisë.

Në shumë nga rastet viktima janë vajzat e mitura, të cilat kërkojnë mbrojtje dhe ndihmë nga Policia. Një ngjarje e rëndë ka ndodhur edhe në fshatin Lum i Madh në Vushtrri, ku një burrë dyshohet se ka sulmuar seksualisht një vajzë të mitur.

Burimet e Gazetës Sinjali brenda Prokurorisë kanë bërë me dije se ka qenë vetë vajza ajo e cila ka denoncuar rastin në Polici.

Bazuar në dëshminë e saj, gjithë ngjarja ka ndodhur dje në veturën e 44-vjeçarit, i cili dyshohet se gjatë rrugës nga Lumi i Madh deri në Vushtrri e ka sulmuar seksualisht të miturën.

I dyshuari është arritur që të arrestohet dhe i njëjti është shoqëruar në stacion policor për intervistim.

Pas përfundimit të procedurave policore, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar që të dyshuarit t’i caktohet masa e ndalimit në kohëzgjatje prej 48 orësh dhe i njëjti të hetohet nën dyshimet për kryerjen e veprës penale ‘Sulm seksual’.

/GazetaSinjali/