image 16-vjeçarja nga Lipjani shtatzënë në QKUK- nisin hetimet

Kosovë

Policia/ 16-vjeçarja nga Lipjani shtatzënë në QKUK- nisin hetimet

news image

Policia e Kosovës u detyrua të nisë hetimet ndaj një të miture, e cila shkoi në QKUK shtatzënë.

E mitura është nga fshati Mirenë i Lipjanit.

Policia, thotë se ka intervistuar familjarët e të dy palëve, të miturës e burrit të saj.

“Njësitet Policore kanë shkuar në QKUK dhe kanë intervistuar të miturën e cila ka deklaruar se është e martuar me dëshirë”, thuhet në raport.

Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt. /Gazeta Sinjali/