image 14-vjeçari qëllon disa herë me stilolaps në fytyrë shoqen e klasës në Brazil - VIDEO

Botë

14-vjeçari qëllon disa herë me stilolaps në fytyrë shoqen e klasës në Brazil – VIDEO

news image

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Brazil, ku një 14-vjeçar ka goditur disa herë me stilolaps shoqen e klasës. Në videon e postuar në internet, shihet se 14-vjeçari bashkë me dy shokë të klasës kanë qenë duke prezantuar një projekt para klasës.

Shkak ka qenë tallja e shoqes së klasës, për shkak se adoleshenti nuk shqiptonte mirë fjalët.

Mediat e huaja shkruajnë se 14-vjeçari është arrestuar, pasi akuzohet për tentativë vrasje.

Babai i djalit ka reaguar, duke pretenduar se djali i tij ishte subjekt i bullizmit dhe se nuk kishte asnjë arrestim. Ai shtoi gjithashtu se duhej të zhvendosej në një lagje tjetër pasi kishte marrë kërcënime me vdekje pas incidentit.

https://twitter.com/TSFights/status/1657460707036741632

/GazetaSinjali/