image ​Policia jep detaje rreth djegies së veturës në Sllatinë - Sinjali

​Policia jep detaje rreth djegies së veturës në Sllatinë

news image

Sot rreth orës 19:30 është djegur një veturë te ura e fshatit Henc, mirëpo nuk ka pasur të lënduar, shkruan Gazeta Sinjali.

Zëdhënësi i Policisë për Prishtinën, Daut Hoxha ka konfirmuar se dyshohet se deri te djegia e veturës ka ardhur si pasojë e instalimit elektrik.

“Sonte, rreth orës 19:30, policia pranuar informatën se tek ura e fshatit Henc, drejtimi i Prishtinës, një veturë është e përfshirë nga zjarri. Menjëherë në lokacion kanë dalë ekipet relevante policore dhe sipas informacioneve fillestare dhe vetë pronarit të automjetit, deri tek incidenti i zjarrit dyshohet të ketë ardhur nga instalimi elektrik”, ka thënë Hoxha.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë edhe njësitë e zjarrfikësve që kanë marrë pjesë në shuarjen e zjarrit, ndërsa lidhur me rastin është njoftuar prokurori dhe eksperti i zjarrit.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin