image ZYRTARE: Robin Gosens transferohet te Interi - Sinjali

ZYRTARE: Robin Gosens transferohet te Interi

news image

Robin Gosens ka përfunduar zyrtarisht transferimin e tij te Interi.

Inter ka huazuar lojtarin me detyrimin për të blerë për 25 milionë euro nga Atalanta.

Reprezentuesi gjerman ka kaluar testet mjekësore mëngjesin e sotëm dhe ka nënshkruar kontratën në selinë e Nerazzurrëve.

Sezonin e kaluar, Gosens shënoi 12 gola dhe dha tetë asistime në 44 ndeshje për Atalantën.

Ja komunikata e Interit:

 /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: