image ZYRTARE: Interi prezanton Andre Onanan si lojtarin më të ri të klubit - Sinjali

ZYRTARE: Interi prezanton Andre Onanan si lojtarin më të ri të klubit

news image

Interi ka konfirmuar nënshkrimin e André Onanas si një transferim i lirë nga Ajax.

Reprezentuesi i Kamerunit kishte kaluar testet mjekësore me Nerazzurrët në janar. Kontrata e tij me Ajax skadoi të enjten.

26-vjeçari luajti 214 ndeshje me Ajax, duke fituar gjashtë tituj, përfshirë tre liga holandeze.

Lega Calcio konfirmoi në mëngjes se Interi kishte regjistruar kontratën e portierit.

Ndërkombëtari i Kamerunit ka nënshkruar një marrëveshje pesëvjeçare me vlerë 3 milionë euro në sezon. Mbetet për t’u parë nëse ai do të bëhet menjëherë portieri i parë në Stadio Meazza.

Samir Handanovic ka zgjatur kontratën e tij me Interin deri në vitin 2023 dhe Inzazghi ka të ngjarë të ndërrojë dy portierët e tij gjatë sezonit të ardhshëm.

Interi gjithashtu ka nënshkruar me Henrikh Mkhitaryan nga Roma, dhe me sa duket do të konfirmojë nënshkrimin e tij sot. Ai gjithashtu bashkohet me Nerazzurrët në një transferim të lirë dhe ka nënshkruar një marrëveshje dyvjeçare.

Interi ka nënshkruar tashmë me katër lojtarë këtë verë, duke mirëpritur Onana, Mkhitaryan, Romelu Lukaku (i huazuar nga Chelsea) dhe Kristjan Asllani (i huazuar nga Empoli).

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: