image ZYRTARE: Interi kompleton blerjen e pestë për këtë merkato verore - Sinjali

ZYRTARE: Interi kompleton blerjen e pestë për këtë merkato verore

news image

Interi ka konfirmuar nënshkrimin e Raoul Bellanova nga Cagliari.

Lëvizja e mbrojtësit të djathtë te Nerazzurri ishte diskutuar për disa kohë me raportime në qershor ishte rënë dakord për një huazim me detyrim për të nënshkruar përgjithmonë.

Të hënën, ai u pa duke kryer ekzaminimet mjekësore përpara se lëvizja të shpallej zyrtarisht dy ditë më vonë.

Njoftimi vjen në një periudhë të ngjeshur për Interin, i cili ka paralajmëruar disa transferime në ditët e fundit.

Të mërkurën e kaluar, Interi konfirmoi rikthimin e Romelu Lukakut si huazim nga Chelsea dhe pas dy ditësh më vonë, duke njoftuar ardhjen e Kristjan Asllanit nga Empoli.

Më 1 korrik, Interi prezantoi portierin e ri André Onana, i cili u bashkua nga Ajax dhe Henrikh Mkhitaryan më vonë. Armeni u bashkua në një transfertë të lirë nga Roma.

Bellanova, 22 vjeç, filloi në ekipin e të rinjve të Milanit, por bëri debutimin e tij profesional në skuadrën franceze Bordeaux. Pas periudhave te Atalanta dhe Pescara, ai nënshkroi për Cagliari në vitin 2021 dhe bëri 31 paraqitje sezonin e kaluar.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: