image Zëvendëssekretari i NATO-s vjen në Kosovë, pritet në zyre nga presidentja Osmani - Sinjali

Zëvendëssekretari i NATO-s vjen në Kosovë, pritet në zyre nga presidentja Osmani

news image

Në Kosovë sot ka arritur një delegacion i lartë i Këshillit të NATO-s që është i drejtuar nga zëvendëssekretari i përgjithshëm, Mircea Geoana.

Ata janë pritur nga presidentja e vendit, Vjosa Osmani.

NATO ka dërguar një paralajmërim për këtë vizitë, në të cilin thuhet se ky delegacion do të takohet me kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakiq, si dhe me komandantin Ferenc Kajari.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: