image Zbulohet shtatorja e Adem Jasharit në Mitrovicë, merr pjesë edhe Rifat Jashari

Kosovë

Zbulohet shtatorja e Adem Jasharit në Mitrovicë, merr pjesë edhe Rifat Jashari

news image

Komuna e Mitrovicës së jugut, ka mbajtur ceremoninë e inaugurimit të Shtatores së Komandantit Legjendar Adem Jashari në sheshin kryesor të këtij qyteti.

Përveç përfaqësuesve të komunës, aty po marrin pjesë dhe Rifat Jashari e Bekim Jashari e qindra qytetarë.

Zbulimi i saj vjen në ditën kur Kosova bën 16 vjet nga shpallja e Pavarësisë.

/GazetaSinjali/