image Zbulohet një lokal me lojëra fati në Fushë Kosovë, katër persona shoqërohen në Polici
[wp-story id="814678"]

Siguri

Zbulohet një lokal me lojëra fati në Fushë Kosovë, katër persona shoqërohen në Polici

news image

Aktivitetet e organizimit të skemave piramidale dhe bixhozit në vendin tonë janë të ndaluara me ligj dhe përbëjnë vepër penale, por kjo nuk po i ndalon qytetarët që të veprojnë kundërligjshëm, shkruan Gazeta Sinjali.

Një lokal me lojëra fati është zbuluar mbrëmë në komunën e Fushë Kosovës, ku disa persona u kapën mat duke zhvilluar këtë veprimtari.

Burimet e Gazetës Sinjali bëjnë me dije se Policia në koordinim me Prokurorinë kanë kryer bastisje  në lokal, ku gjatë kontrollit kanë hasur në pronarin e lokalit i cili ka pranuar se aty zhvillohen lojëra fati.

Gjatë bastisjes janë gjetur dhe sekuestruar llaptopë, bateri, para të gatshme e tiketa të bastoreve.

Katër persona janë shoqëruar në stacion policor për intervistim dhe me urdhër të prokurorit ndaj dy prej tyre është iniciuar rasti ‘Organizimi i skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm’.

/GazetaSinjali/