image Ylli i Leicesterit i futë në ‘bela’ Real Madridin dhe Atletico Madridin

Futboll

Ylli i Leicesterit i futë në ‘bela’ Real Madridin dhe Atletico Madridin

news image

Përveç në fushën e blertë, derbi i Madridit pritet të zhvillohet edhe në merkaton verore.

Ylli i Leicester, Ëilfred Ndidi po kërkohet nga dy skuadrat spanjolle, transmeton Gazeta Sinjali.

Nga ‘Ëanda Metropolitano’ në merkaton verore pritet të largohet  mesfushori i Atletico Madrid, Thomas Partey.

Për ta zëvendësuar Parteyn, Atletico Madrid po mendon të shpenzoj 70 milionë euro për Ndidin./Gazeta Sinjali/