image Xhensila Myrtezaj mbështetë publikisht këtë këngën në “Kënga Magjike”
[wp-story id="814678"]

Bota e Yjeve

Showbiz/ Xhensila Myrtezaj mbështetë publikisht këtë këngën në “Kënga Magjike”

news image

Këngëtarja shumë e përfolur shqiptare Xhensila Myrtezaj, ka vendosur që t’u tregojë fansave të saj se cila këngë i pëlqen më së shumti në festivalin e muzikës modern “Kënga Magjike 2019”.

Këngëtarja përmes një videoje të publikuar në Instagram, e ka përkrahur publikisht këngën “Marova” të kantautores së njohur kosovare Filloreta Raçi-Fifi, transmeton Gazeta Sinjali.

Marova pas kësaj këngë … Kënga ime e preferuar”, ka shkruar ajo në mbishkrimin e videos.

E i menjëhershëm ka qenë reagimi i Fifit, e cila nuk ka hezituar t’i thotë se Xhensila është gruaja e preferuar e saj.

Fifi para pak ditëve publikoi këngën garuese të festivalit “Kënga Magjike”. Kënga u mirëprit nga publiku dhe deri më tani numëron mbi 508 mijë klikime në kanalin YouTube./Gazeta Sinjali/